Thermal module as attachable and exchangeable unit.
| Temperature range: | digital controller, precise to the degree |
| Capacity: | 450 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 2.00 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 7.991 kg |
| Width: | 451 mm |
| Depth: | 155 mm |
| Height: | 398 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: WäMo-D IBF 230/400
Product code: 0163553
Time and date of the request: 05.04.2026, 00:03:07