Cooling module as attachable and exchangeable unit.
| Temperature range: | digital controller, precise to the degree |
| Capacity: | 400 W |
| Cooling capacity: | 150 Watt |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 1.70 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 14.511 kg |
| Width: | 456 mm |
| Depth: | 155 mm |
| Height: | 486 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: KüMo-D IBF 230 32°C
Product code: 0164247
Time and date of the request: 05.04.2026, 05:12:22