| Payload: | 285 kg |
| Capacity: | 240 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 1.04 A |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 53.914 kg |
| Width: | 1400 mm |
| Depth: | 700 mm |
| Height: | 850 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: PT-EH 1400/700/850-1150 F
Product code: 7504866
Time and date of the request: 04.04.2026, 23:47:30