| Payload: | 230 kg |
| Capacity: | 350 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 1.70 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 71.401 kg |
| Width: | 2200 mm |
| Depth: | 700 mm |
| Height: | 850 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: PT-EH 2200/700/850-1150 F
Product code: 7504884
Time and date of the request: 05.04.2026, 00:10:13