| Payload: | 180 kg |
| Capacity: | 1100 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 5.00 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 120.281 kg |
| Width: | 1600 mm |
| Depth: | 650 mm |
| Height: | 850 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: PT-EH 1600/650/850-1150 GB
Product code: 7505911
Time and date of the request: 05.04.2026, 11:56:51