| Payload: | 175 kg |
| Capacity: | 3600 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 16.00 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Weight: | 162.281 kg |
| Width: | 1557 mm |
| Depth: | 2157 mm |
| Height: | 1032 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: PT-EH 1800/900/850-1150 GB 001
Product code: 7505970
Time and date of the request: 05.04.2026, 11:56:48