| Payload: | 200 kg |
| Capacity: | 2990 W |
| Supply voltage: | AC 220-230 V |
| Nominal current: | 13.00 A |
| Protection class: | Klasse 1 |
| Weight: | 96.206 kg |
| Width: | 1600 mm |
| Depth: | 900 mm |
| Height: | 1589 mm |
Manufacturer: Hupfer
Model: PT 1600/900/1589 GB
Product code: 7506176
Time and date of the request: 05.04.2026, 11:58:02